Nowoczesne technologie w rodzinie

Współcześni rodzice na każdym kroku wykorzystują w procesie wychowania dzieci rozmaite nowoczesne technologie, zaczynając już od najmłodszych lat. Do niezbędnego ekwipunku rodzica i dziecka należą urządzenia, o których nawet nie śniło się naszym rodzicom, a tym bardziej dziadkom. Już noworodek leżąc w łóżeczku zaopatrzony jest nierzadko w monitor oddechu pozwalający wykrywać ewentualne problemy z oddychaniem i zapobiegający śmierci łóżeczkowej.

Również od urodzenia wielu rodziców stosuje elektroniczne nianie pozwalające na kontrolowanie sytuacji w pokoju dziecka, kiedy ono śpi, a my przebywamy w innym pomieszczeniu. Takie urządzenia często wyposażone są nawet w dodatkową funkcję wideo, ale również z powodzeniem zastępowane są przez różne wyspecjalizowane aplikacje w telefonie.

Kiedy dziecko jest większe i zaczyna samo wychodzić z domu na plac zabaw czy do szkoły lub na pierwsze samodzielne zakupy, rodzicom trudno jest niekiedy przezwyciężyć niepokój o to, czy bezpiecznie dotrze na miejsce. W dzisiejszych czasach niestety szczególną wagę należy przykładać do bezpieczeństwa dziecka w tym aspekcie. Bardzo duży komfort daje w takim wypadku lokalizator dla dziecka, który pozwala na stały podgląd miejsca, w którym latorośl w danym momencie się znajduje. Tego typu rozwiązania są relatywnie nowe na rynku i dostępne są w kilku formach.

Każdy może wybrać produkt najbardziej dla siebie odpowiedni. Najpopularniejszym produktem w tej kategorii są zegarki typu smartwatch z wbudowaną opcją kontroli rodzicielskiej. Wyposażone są one zarówno w możliwość śledzenia lokalizacji pociechy z poziomu aplikacji na urządzeniu mobilnym, jak i nierzadko w możliwość nasłuchu za pomocą wbudowanego w urządzenie mikrofonu. Jest to niezwykle wygodne dla rodziców zaniepokojonych spóźnieniem dziecka czy też po prostu chcących mieć stały podgląd jego miejsca przebywania.

Dodatkowo zegarki te mają wyświetlacz, zazwyczaj wyposażony w różne atrakcyjne dla dzieci funkcje. Jeżeli jednak dziecko z jakiegoś powodu nie chce nosić zegarka, albo też rodzice mają opory przed wyposażaniem go w tego typu sprzęt mogący zwrócić uwagę potencjalnych złodziei, można zdecydować się na zakup niewielkiego urządzenia o podobnych funkcjach, które można przyczepić do ubrania czy plecaka dziecka. Tego typu urządzenia można również z powodzeniem stosować do innych celów, takich jak lokalizacja osób starszych, a także zwykłych kluczy do domu czy do samochodu. Mają one nad zegarkami tę przewagę, że ich bateria charakteryzuje się znacznie wyższą żywotnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *