Skleroza nie boli, ale dokucza

Historia dnia codziennego…

Zaspałeś, nie zdążyłeś zjeść śniadania, jesteś już prawie spóźniony do pracy. Zostało Ci pięć minut do autobusu. Może jakimś cudem zdążysz i uda Ci się uniknąć złości szefa? W pośpiechu zakładasz kurtkę, bierzesz torbę, zamykasz drzwi do mieszkania. W biegu szukasz biletu na autobus, który powinien być w portfelu. Okazuje się, że nigdzie go nie ma. W pośpiechu przeszukujesz torbę, kieszenie. Po nieudanych próbach znalezienia go, wracasz do domu. To już na pewno nie będzie Twój dzień…

Brzmi znajomo? Myślę, że każdy z nas miał niejednokrotnie taką sytuację. Według amerykańskich badań, przeciętna osoba gubi nawet dziewięć rzeczy w ciągu jednego dnia! Dodatkowo, traci na znalezienie ich około 15 minut dziennie. Ogrom obowiązków, życie w bardzo szybkim tempie i wykonywanie wielu czynności w tym samym czasie (multitasking), to główne czynniki wpływające na zapominalstwo.

Sprawdzone patenty.

Jak temu zapobiec? Co zrobić by nie szukać portfela, kluczy, telefonu?
Oczywiście można trenować swoje zdolności zapamiętywania. Dobrym pomysłem jest również stosowanie ćwiczeń mentalnych.

Warto pomyśleć o zmianie diety, wzbogacić ją w ryby, warzywa, orzechy. Na rynku dostępne są przeróżne suplementy, które mogą nam poprawić kondycję naszego mózgu.

Działającym sposobem jest także rozmowa z samym sobą. Gdy przykładowo wyłączysz żelazko, powiedz, że to zrobiłeś – koniecznie na głos!. Unikniesz dzięki temu powrotu do domu.

Portfel, klucze, pendrive i inne przedmioty najlepiej odkładać w stałe miejsca. Pilnować tego, żeby znalazły się tam, gdzie to sobie zamierzyliśmy. Ale co zrobić, gdy wszystkie te sposoby zawiodą? Tutaj na pomoc przychodzi nam technologia!

Czym jest lokalizator?

Na rynku znajdziemy mnóstwo modeli, które mają nam w pomoc w znalezieniu zagubionych rzeczy. Czasy, w których lokalizator łączył się tylko poprzez Bluetooth i miał stosunkowo mały zasięg już dawno minęły. Aktualnie, gadżety te są dużo bardziej przydatne.

Najczęściej występują w postaci breloczków, dzięki temu z łatwością możemy je przyczepić np. do kluczy. Niektóre posiadają wbudowane głośniki. Możemy uruchomić alarm dźwiękowy i w mgnieniu oka odnaleźć poszukiwaną rzecz. Zapamiętują również drogę danego przedmiotu. Dzięki tej funkcji bardzo łatwo możemy odtworzyć przebytą trasę danego przedmiotu i bez problemu go odnaleźć.

Jeżeli pomimo stosowania mnemotechnik, odkładania rzeczy na wyznaczone miejsce, zmiany diety, stosowania suplementacji, rozmowy ze sobą nadal gubisz rzeczy, to lokalizator jest dla Ciebie najlepszą opcją. Dzięki niemu już nigdy nie przeżyjesz stresu związanego z szukaniem najpotrzebniejszych przedmiotów takich jak np. klucze, portfel czy ładowarka do telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *