Dzisiaj jest poniedziałek, 23 października 2017 r.

WZORY WNIOSKÓW:

Zgłoszenie/wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego

Zgłoszenie/wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I

Zgłoszenie/wniosek o przyjęcie dziecka do klasy IV lub klasy VIIProjekt EFS "Od rękodzieła do komputera- edukacja artystyczna, informatyczno-medialna i teatralna" w naszym Gimnazjum.


Spotkanie z Arturem Barcisiem zostało zorganizowane przez p. dyrektora Witolda Jakubasa i p. wicedyrektor Alinę Rokicką w ramach projektu EFS "Od rękodzieła do komputera- edukacja artystyczna, informatyczno-medialna i teatralna". Było to wydarzenie, na które czekaliśmy z radością i ciekawością. I trzeba przyznać, że się nie zawiedliśmy. Osobowość oraz kunszt aktorski naszego gościa urzekły wszystkich. Okazało się, że sławny, znany nam dotychczas z ekranów telewizorów aktor jest osobą niezwykle sympatyczną i spontaniczną, otwartą na nasze nawet najbardziej zaskakujące propozycje. Łowcy autografów byli także zachwyceni.

Ale po kolei.. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji słownej i multimedialnej dorobku artystycznego naszego gościa, którą przygotowali członkowie kół teatralnego i informatyczno- medialnego pod kierunkiem p. A. Rokickiej i p. G. Lisa. Następnie pan Artur Barciś, odpowiadając na przygotowane pytania przez Agnieszkę Tyborowską, Monikę Leszczyńską i Jolantę Kopińską, mówił o swoim zamiłowaniu do aktorstwa. Dowiedzieliśmy się, że już w szkole podstawowej postanowił, iż zostanie aktorem, a miał ku temu bardzo poważne powody, ponieważ był najmniejszy. Z tego powodu był często popychany i potrącany. Szybko przekonał się, że scena stworzona jest właśnie dla niego, gdyż to jedyne miejsce, gdzie jest wyższy od innych.

Bez problemu dostał się równie do Szkoły Filmowej w Łodzi, choć miał wówczas tylko 162 cm wzrostu i wygląd trzynastolatka. Został przyjęty jako drugi na liście. Droga do kariery rozpoczęła się właśnie na studiach, gdzie nie tylko przybyło mu doświadczenia i umiejętności ale i 7 cm wzrostu. Pan Artur zdradził nam też sekret związany ze swoją największą zawodową wpadką, gdy śpiewając piosenkę P. Wysockiego o bokserze po prostu zapomniał tekstu. Kilka razy rozpoczynał piosenkę od początku, ale zawsze kończyło się to niepowodzeniem. Okazało się jednak, że nawet w takiej stresującej sytuacji nie stracił zupełnie głowy i na zakończenie występu zaśpiewał ją poprawnie w całości, a recenzenci rozpisywali się głównie o nim, zdawkowo traktując popisy innych wybitnych aktorów, chociaż to właśnie oni tego dnia nie pomylili tekstu i wypadli znakomicie. Pan Barciś opowiadał także o zabawnych sytuacjach, które przydarzyły mu się w codziennym życiu, np. w związku z odtwarzaniem roli Norka w "Miodowych latach". Poza tym ciekawie mówił o pomyśle na stworzenie własnej strony internetowej www.barcis.pl i jej dalszym funkcjonowaniu.
Najwięcej emocji dostarczył jednak wspólny występ pana Artura Barcisia i członków koła teatralnego. Wiola Danilkiewicz miała okazję zaprezentować swoje zdolności wokalne, wykonując wspólnie z panem Arturem piosenkę "Hit" pochodzącą z jego płyty "Portret muzyczny. Zagrać siebie." Stworzonemu na potrzeby tego spotkania duetowi towarzyszył pan Paweł Gdela. Ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem był też teatralno- filmowy debiut u boku tak wspaniałego aktora. Pomimo tremy wszyscy występujący odczuwali ogromną satysfakcję, gdyż nie każdemu trafia się taka gratka. Pan Artur bez wcześniejszego przygotowania zgodził się zagrać z nami jeden z odcinków "Miodowych lat" pt. "Wiecznie młodzi", chociaż zaskoczyliśmy go tą propozycją. Dzięki temu zgromadzona publiczność miała okazję "na żywo" nie tylko podziwiać wielki talent i wszechstronność filmowego Tadzia Norka, czyli Artura Barcisia, doceniła również rozkwitające u boku mistrza umiejętności: Pauliny Puły występującej w roli Karola Krawczyka, Aleksandry Jarmuł jako Aliny, Eweliny Misztal- Karoliny, Mateusza Sobiesiaka- Adriana i Magdaleny Zieniuk- Danki. Wszyscy świetnie się bawili. Z wielką uwagą wsłuchiwaliśmy się w słowa aktora, podziwialiśmy jego wyjątkowe umiejętności wokalne i aktorskie. Gromkimi brawami i pięknymi bukietami kwiatów wręczonymi przez Karolinę Fałek i Paulinę Zieniuk podziękowaliśmy za to niezwykłe spotkanie, które zapisało się nie tyko w naszych sercach, ale zostanie pewnie odnotowane w niejednej rodzinnej kronice rodzinnej. No cóż, niektórzy to mają szczęście… A może to dopiero początek wielkiej aktorskiej kariery naszych koleżanek i kolegi?
Na koniec zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia, dostępnej tutaj:

GALERIA ZDJĘĆUruchamiamy nową zakładkę na naszej stronie internetowej związaną z realizacją projektu "Od rękodzieła do komputera- edukacja artystyczna, informatyczno-medialna i teatralna", na który - chociaż nie było to wcale łatwe - otrzymaliśmy dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach (działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich). Na konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie Departament Europejskiego Funduszu Społecznego złożono 180 wniosków, a tylko 25 otrzymało dofinansowanie. Cieszy nas to, że znaleźliśmy się w grupie szczęśliwców, których projekty zostały przyjęte do realizacji.

Ogłoszenie konkursu zmobilizowało grupę nauczycieli do podjęcia działań. Autorką i pomysłodawczynią projektu jest pani wicedyrektor Alina Rokicka. W przygotowanie projektu włączyli się także: pani Jolanta Jakubas, pani Agata Oleksiewicz oraz pan Grzegorz Lis.

Celem projektu jest upowszechnienie edukacji teatralnej, informatyczno- medialnej oraz artystycznej. Sądzimy, że kontakt z szeroko rozumianą kulturą to czynnik ważny w kształtowaniu osobowości każdego człowieka, a szczególnie młodego. Ponieważ w Parczewie nie działają teatry czy muzea, a wyjazdy do dużych miast wiążą się z określonymi nakładami finansowymi, postanowiliśmy Wam to ułatwić. Gdy tylko pojawiła się szansa pozyskania unijnych funduszy, skorzystaliśmy z niej. Postawiliśmy na rozwój Waszych artystycznych zdolności, bo w każdym człowieku niezależnie od daty jego urodzenia - ukryty jest potencjał twórczych możliwości. My chcemy ten potencjał tylko uaktywnić.

W ramach projektu nasi uczniowie będą pracować w 4 kołach : teatralnym (op. Alina Rokicka) , informatyczno- medialnym (op. Grzegorz Lis) i 2 artystycznych( op. Jolanta Jakubas i Agata Oleksiewicz). Dzięki pozyskanym funduszom zakupimy różnorodne materiały niezbędne do funkcjonowania wymienionych kół. Szkoła wzbogaci się też o wykorzystywane na potrzeby projektu: projektor multimedialny, ekran i aparat fotograficzny.

Poza tym młodzież weźmie udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorkę i instruktora teatralnego, spotkaniu z twórcą ludowym oraz aktorem. Uczestniczyć będzie w lekcji oraz wyjazdowych warsztatach w Muzeum Wsi Lubelskiej i Ośrodku Edukacji Regionalnej w Hołownie. Obejrzy spektakle przygotowane przez aktorów zawodowych w jednym z teatrów warszawskich oraz Teatrze im. J Osterwy i Teatrze Muzycznym w Lublinie. Zwiedzi kulisy teatru, Łazienki Królewskie w Warszawie. Będzie miała okazję przygotować własne przedstawienie i wykonać różnorodne prace o charakterze artystycznym lub informatyczno- medialnym.

Priorytetem Europejskiego Funduszu Społecznego jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z terenów wiejskich i miast do 25 tys. mieszkańców. Nam dano taką możliwość. Wszystkie zaplanowane przez nas działania nie obciążają finansowo rodziców, koszty pokrywane są z przyznanej nam dotacji.

Chcemy odkrywać i promować Wasze umiejętności, wspierać twórczą aktywność. Pamiętajcie, że każdy z Was ma szansę na sukces. Trzeba z niej tylko skorzystać. Wszystkich uczniów zachęcamy do zgłaszania się do opiekunów kół:

teatralnego- pani Aliny Rokickiej,
artystycznego (2 grup) pani Jolanta Jakubas i Agata Oleksiewicz,
informatyczno- medialnego pana Grzegorz Lisa

O kolejnych działaniach podjętych w ramach projektu wspólnie przez nauczycieli i uczniów będziemy informować Was informować na bieżąco.

 


WSTECZ     do góry


 • Adres szkoły


 • Publiczne Gimnazjum
  im. Władysława Jagiełły
  w Parczewie
  ul. Spółdzielcza 7
  21 - 200 Parczew
  tel/fax (083) 355 12 40
  e-mail: sekretariat@gimparczew.pl


  Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
 • Gimnazjum
 • + Historia szkoły
  + Patron
  + Hymn szkoły
  + Sztandar szkoły
  + Spacerkiem po szkole

 • Dokumenty szkoły
 • + Kalendarz roku szkolnego
  + Kalendarz imprez szkolnych
  + Kalendarz pracy Rady Pedagogicznej
  + Kalendarz spotkań z rodzicami
  + Statut i dokumenty pracy szkoły
  + Programy i podręczniki
  + Postępowanie w sytuacjach kryzysowych

 • Pracownicy
 • + Dyrekcja szkoły
  + Nauczyciele
  + Administracja
  + Administrator strony

 • Rocznica nadania szkole imienia Władysława Jagiełły
 • + Harmonogram
  + Konkursy

 • Uczniowie
 • + Samorząd Uczniowski
  + Klasy I
  + Klasy II
  + Klasy III
  + Absolwenci

 • Plan lekcji
 • + Uczniowie
  + Nauczyciele
  + Zajęcia pozalekcyjne
  + Gimbus

 • Serwisy
 • + Szkolny Koordynator Interklasy
  + Wiadomości Interklasy
  + Publikacje i materiały
  + Egzamin gimnazjalny 2016
  + Projekt edukacyjny 2015/2016
  + Sukcesy naszego Gimnazjum
  + Doradztwo zawodowe
  + Biblioteka
  + Świetlica
  + Pedagog
  + Psycholog
  + Opieka medyczna
  + Gazetka szkolna "SzOK"
  + Współpraca międzynarodowa

 • Rekrutacja
 • + Klasy III !!!
  + Oferta edukacyjna
  + Terminy
  + Rekrutacja do Gimnazjum

 • I MIĘDZYNARODOWY ZLOT SZKÓŁ JAGIELLOŃSKICH
 • + Zaproszenie
  + Zgłoszenie
  + Konkursy
  + Wyniki konkursów

 • Śpiewająca Polska

 • + Ogólnopolski Program Śpiewająca Polska
  + "Śpiewająca Polska" na Lubelszczyźnie
  + Chór Con amore

 • e-Akademia Przyszłości

 • + O projekcie
  + Dla ucznia
  + Dla nauczyciela
  + Dla szkoły

 • AKCJA: Warto być dobrym
 • + Informacje o akcji

 • Projekt: Kształtowanie Krajobrazu Szkoły
 • + Zdjęcia
  + Program
  + Konkursy

 • Projekt EFS
 • + O projekcie
  + Wycieczki
  + Wydarzenia
  + Dokumenty

 • Galeria
 • Galeria zdjęć z roku 2015/2016


  Galeria zdjęć z roku 2014/2015


  Galeria zdjęć z roku 2013/2014


  Galeria zdjęć z roku 2012/2013


  Galeria zdjęć z roku 2011/2012


  Galeria zdjęć z lat 2008/2009 i 2009/2010


 • Kalendarium


 • Październik 2017
  Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031     


 • Statystyka
 • On-line:4
  Twója IP: 54.161.73.123
  Wizyty:2015