Dzisiaj jest poniedziałek, 23 października 2017 r.

WZORY WNIOSKÓW:

Zgłoszenie/wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego

Zgłoszenie/wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I

Zgłoszenie/wniosek o przyjęcie dziecka do klasy IV lub klasy VIIProjekt EFS "Od rękodzieła do komputera- edukacja artystyczna, informatyczno-medialna i teatralna" w naszym Gimnazjum.

W dniu 12.03.2009 r. uczestnicy projektu "Od rękodzieła do komputera-edukacja artystyczna, teatralna i informatyczno- medialna" wybrali się na wycieczkę do Lublina w celu obejrzenia teatralnej wersji "Wesela" S. Wyspiańskiego. Opiekunami wycieczki byli: pan dyrektor Witold Jakubas, pani wicedyrektor Alina Rokicka oraz pani Jolanta Jakubas i pani Agata Oleksiewicz. Wyjechaliśmy z Parczewa o godzinie 8.30. Przedstawienie, które mieliśmy zaszczyt podziwiać w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie, zostało przez reżysera uwspółcześnione. Było to możliwe, gdyż wymowa dzieła Wyspiańskiego jest nadal aktualna i można w niej odnaleźć wiele problemów dotyczących Polaków żyjących w obecnych czasach, Większość postaci występuje w garniturach, garsonkach itp. Rekwizytami są przedmioty codziennego użytku. Krzysztof Babicki przedstawił społeczeństwo, nad którym wisi fatum. Bohaterowie spektaklu wypowiadają co prawda piękne słowa, lecz nie podejmują żadnych działań, co doprowadza do ostatecznej klęski.Pomimo pesymistycznej wymowy dramatu Wyspiańskiego całej grupie bardzo podobała się ta inscenizacja. Zwróciliśmy uwagę przede wszystkim na wspaniałą grę aktorów. Szczególne wrażenie zrobiła na nas kreacja Pana Młodego - Szymona Sędrowskiego - oraz Czepca - Jerzego Rogalskiego, z którym zaraz po przedstawieniu mieliśmy okazję spotkać się osobiście. Ten znany m.in. z serialu "Plebania" aktor mówił nam o tym, w jaki sposób udaje mu się pogodzić pracę w teatrze i na planie filmowym, opowiedział także o swoich dotychczasowych dokonaniach i planach na przyszłość. Obiecał nam, że w czerwcu odwiedzi nasze gimnazjum. Na zakończenie tego wspaniałego spotkania wspólnie z nami pozował do pamiątkowego zdjęcia.

Jolanta Kopińska, Aleksandra Jarmuł

GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZKI
Fotografował: Marcin TyborowskiDnia 23.01.2009 r. uczestnicy projektu _Od rękodzieła do komputera _ edukacja artystyczna, teatralna i informatyczno-medialna_ pod opieką pań: Aliny Rokickiej, Jolanty Jakubas, Agaty Oleksiewicz oraz pana dyrektora Witolda Jakubasa wybrali się na wycieczkę do Lublina. Wyruszyliśmy o godzinie 13.00. Głównym celem naszej wyprawy był spektakl pt. _Skrzypek na dachu_ w Teatrze Muzycznym. Przedstawienie ukazuje losy mieszkańców Anatewki, a jego sztandarowym utworem jest jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie piosenek pt. _Gdybym był bogaczem_. Czas spędzony w teatrze minął nam szybko, gdyż fabuła utworu była bardzo interesująca, więc nic dziwnego, że inscenizacja ta została uznana przez specjalistów za jeden z najsłynniejszych musicali. Każdy z nas z zaciekawieniem wsłuchiwał się w dialogi przeplatane piosenkami wykonywanymi przez aktorów . Po spektaklu uśmiechnięci i zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do Parczewa. ;)

Kamika & Mika (3a)
Dnia 2.12.2008 r. wszyscy uczestnicy projektu EFS "Od rękodzieła do komputera- edukacja artystyczna, informatyczno-medialna i teatralna" razem z opiekunami - p. A. Rokicką, p. J. Jakubas, p. A.Oleksiewicz, p. G. Lisem- pojechali do Muzeum Wsi Lubelskiej, by uczestniczyć w lekcji "Plastyka obrzędowa - ozdoby choinkowe". Wysłuchaliśmy opowieści pani przewodnik, przyjrzeliśmy się ekspozycjom muzealnym prezentującym wygląd wiejskiej chaty oraz szlacheckiego dworku w okresie Bożego Narodzenia. Obejrzeliśmy ozdoby choinkowe znajdujące się w zbiorach placówki i przygotowywane obecnie przez twórców ludowych, ale z zachowaniem dawniej obowiązujących zwyczajów. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób wykonuje się pajączki, pawie oczka itp. ozdoby tradycyjnie zawieszane na bożonarodzeniowym drzewku. Następnie zaopatrzeni w nożyczki, koraliki, nici, kolorowy papier oraz inne niezbędne materiały mogliśmy doskonalić własne umiejętności, tworząc dzieła oryginalne (wg własnego pomysłu) lub wzorowane na eksponatach i szablonach muzealnych demonstrowanych podczas warsztatów.


GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZKIDnia 24.10.2008r. o godzinie 6.30 uczestnicy kół: teatralnego, artystycznego i informatycznego wraz z opiekunami (p. Aliną Rokicką, p. Agatą Oleksiewicz, p. Jolantą Jakubas oraz p. Grzegorzem Lisem) wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Podróż ta odbyła się w ramach projektu EFS "Od rękodzieła do komputera- edukacja artystyczna, informatyczno-medialna i teatralna", który jest realizowany w naszej szkole od września br. Pierwszym punktem naszej wyprawy był udział w lekcji teatralnej na temat "Istoty i genezy teatru", w ramach której zwiedziliśmy także Muzeum Teatralne i kulisy Teatru Narodowego oraz wysłuchaliśmy wykładu prof. Skotnickiego. Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich, gdzie podczas lekcji muzealnej "Obiady czwartkowe" przewodnik niezwykle interesująco przybliżył nam historię Pałacu na Wodzie należącego niegdyś do króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Pobyt w tym miejscu odzwierciedlającym polską sztukę klasycystyczną wywarł na nas również duże wrażenie estetyczne. Chwilą przerwy od realizacji planu wycieczki była wizyta w Złotych Tarasach, skąd później udaliśmy się na Halę Główną Dworca Centralnego, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. "Lament na placu Konstytucji". W sztuce tej babcia (Bogusława Schubert), matka (Maria Seweryn) i wnuczka (Olga Sarzyńska) mówią o swoich problemach i nadziejach, sprawach, które mogą się zdarzyć każdemu z nas. Występ spotkał się z dużym uznaniem ze strony publiczności i został nagrodzony dużymi brawami. Ostatnią, ale najbardziej wyczekiwaną częścią wycieczki była sztuka pt. "Grube ryby" w Teatrze Polonia, gdzie wystąpili m.in. Artur Barciś, Piotr Bajtlik oraz Ignacy Gogolewski. Scenografia, nieskomplikowana fabuła i doskonała gra aktorów znacznie przekroczyły nasze oczekiwania. Zmęczeni, ale pełni niecodziennych wrażeń, o godzinie 2.30 wróciliśmy do Parczewa.

K. Fałek, P. Zieniuk

GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZKI
24 września 2008 r. 46 - osobowa grupa młodzieży razem z opiekunami panią Aliną Rokicką, p. Agatą Oleksiewicz, p. Jolantą Jakubas oraz p. Grzegorzem Lisem wyruszyła na wyprawę edukacyjno-rekreacyjną do Lublina. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu EFS "Od rękodzieła do komputera - edukacja artystyczna, informatyczno-medialna i teatralna" realizowanego w naszym gimnazjum. W Lublinie uczestniczyliśmy w warsztatach w Muzeum Wsi Lubelskiej pt.: "Poznajemy dziedzictwo kulturowe regionu-Muzeum szkole" oraz w widowisku teatralnym "Antygona" przygotowanym przez studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Pogoda zawodziła. Deszcz na szczęście przestał padać, jednak było dosyć zimno. Mimo wszystko humory dopisywały, więc i zabawa musiała być dobra. Około godziny 10 rozpoczęliśmy zwiedzanie skansenu połączone z warsztatami. Wieś sprzed kilkudziesięciu lat bardzo nas zafascynowała. Najpierw słuchaliśmy opowieści młynarzy o tym, jak z ziarna powstaje mąka. Panowie przybliżyli nam zasady działania wiatraka, opowiedzieli o znakowaniu worków ze zbożem, pokazali także "wiatrakową windę". Oczywiście ubrani byli w dawne stroje, co tworzyło niesamowitą atmosferę. Następnie odwiedziliśmy chaty garncarza, widzieliśmy także piec do wypalania glinianych naczyń. Odwiedziliśmy również olejarnię, wiejski sklep, uczyliśmy się tkania oraz przędzenia. Nie mogło zabraknąć prawdziwych wiejskich wypieków, których mieliśmy okazję spróbować. Odwiedziliśmy stary drewniany kościół, zajrzeliśmy na plebanię oraz cmentarz. Usłyszeliśmy niesamowite historie, bardzo ciekawie opowiadane przez panią przewodnik. Nie ma wsi bez zwierząt, więc i ta choć nie do końca prawdziwa bez zwierząt nie mogłaby istnieć, dlatego widok spacerujących po dróżkach kur i gęsi nikogo nie dziwił. Wszystkich jednak najbardziej urzekła Tarka - szalenie sympatyczny konik polski. Zwiedzanie zakończyliśmy w kuźni. Mocno zafascynowani pracą kowala nie mogliśmy się rozstać z mistrzem i jego pomocnikiem, mając nadzieję na jeszcze jakiś popis, nawet jeśli miałoby to być wykonanie kolejnej podkowy. Niestety czas nas gonił, więc musieliśmy podziękować pani przewodnik za cudowną lekcję żywej historii, która wiele nas nauczyła, wiele pokazała. Nie tylko wzbogaciła nas w nowe umiejętności i wiedzę, ale także rozbudziła naszą wyobraźnię i wrażliwość. Kolejne atrakcje czekały na nas w Auli Stefana Kard. Wyszyńskiego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Widowisko "Antygona" bardzo nas zainteresowało, zwłaszcza że zostało przygotowane i wyreżyserowane przez amatorów - studentów różnych wydziałów KUL-u. Ta bardzo emocjonująca, dobrze zagrana i interesująco przedstawiona inscenizacja wzbogaciła nas o nowe doświadczenia. Nam, uczestnikom projektu, bardzo przyda się tego typu praktyka. W końcu my też będziemy przygotowywać własne przedstawienie. Wycieczka pozwoliła nam się zintegrować, wiele nas także nauczyła i na pewno jeszcze długo będziemy ją pozytywnie wspominać.


Ewelina Misztal


GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZKI
 


WSTECZ     do góry


 • Adres szkoły


 • Publiczne Gimnazjum
  im. Władysława Jagiełły
  w Parczewie
  ul. Spółdzielcza 7
  21 - 200 Parczew
  tel/fax (083) 355 12 40
  e-mail: sekretariat@gimparczew.pl


  Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
 • Gimnazjum
 • + Historia szkoły
  + Patron
  + Hymn szkoły
  + Sztandar szkoły
  + Spacerkiem po szkole

 • Dokumenty szkoły
 • + Kalendarz roku szkolnego
  + Kalendarz imprez szkolnych
  + Kalendarz pracy Rady Pedagogicznej
  + Kalendarz spotkań z rodzicami
  + Statut i dokumenty pracy szkoły
  + Programy i podręczniki
  + Postępowanie w sytuacjach kryzysowych

 • Pracownicy
 • + Dyrekcja szkoły
  + Nauczyciele
  + Administracja
  + Administrator strony

 • Rocznica nadania szkole imienia Władysława Jagiełły
 • + Harmonogram
  + Konkursy

 • Uczniowie
 • + Samorząd Uczniowski
  + Klasy I
  + Klasy II
  + Klasy III
  + Absolwenci

 • Plan lekcji
 • + Uczniowie
  + Nauczyciele
  + Zajęcia pozalekcyjne
  + Gimbus

 • Serwisy
 • + Szkolny Koordynator Interklasy
  + Wiadomości Interklasy
  + Publikacje i materiały
  + Egzamin gimnazjalny 2016
  + Projekt edukacyjny 2015/2016
  + Sukcesy naszego Gimnazjum
  + Doradztwo zawodowe
  + Biblioteka
  + Świetlica
  + Pedagog
  + Psycholog
  + Opieka medyczna
  + Gazetka szkolna "SzOK"
  + Współpraca międzynarodowa

 • Rekrutacja
 • + Klasy III !!!
  + Oferta edukacyjna
  + Terminy
  + Rekrutacja do Gimnazjum

 • I MIĘDZYNARODOWY ZLOT SZKÓŁ JAGIELLOŃSKICH
 • + Zaproszenie
  + Zgłoszenie
  + Konkursy
  + Wyniki konkursów

 • Śpiewająca Polska

 • + Ogólnopolski Program Śpiewająca Polska
  + "Śpiewająca Polska" na Lubelszczyźnie
  + Chór Con amore

 • e-Akademia Przyszłości

 • + O projekcie
  + Dla ucznia
  + Dla nauczyciela
  + Dla szkoły

 • AKCJA: Warto być dobrym
 • + Informacje o akcji

 • Projekt: Kształtowanie Krajobrazu Szkoły
 • + Zdjęcia
  + Program
  + Konkursy

 • Projekt EFS
 • + O projekcie
  + Wycieczki
  + Wydarzenia
  + Dokumenty

 • Galeria
 • Galeria zdjęć z roku 2015/2016


  Galeria zdjęć z roku 2014/2015


  Galeria zdjęć z roku 2013/2014


  Galeria zdjęć z roku 2012/2013


  Galeria zdjęć z roku 2011/2012


  Galeria zdjęć z lat 2008/2009 i 2009/2010


 • Kalendarium


 • Październik 2017
  Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031     


 • Statystyka
 • On-line:4
  Twója IP: 54.161.73.123
  Wizyty:2005